Tilaajille

"Minun kaut­ta­ni alue­val­tuus­toon tulee ih­mis­ar­voa ja ih­mi­syyt­tä kun­nioit­ta­vaa po­li­tiik­kaa" – ky­syim­me Koil­lis­maal­ta hy­vin­voin­ti­alueen päät­tä­jik­si va­li­tuil­ta aja­tuk­sia tu­le­vas­ta luot­ta­mus­teh­tä­väs­tä

Taivalkoskelaisen Niilo Keräsen (kesk.) aluevaalien saalis oli 2028 ääntä. Niistä esimerkiksi Taivalkoskelta tuli 798, Oulusta 533, Kuusamosta 409 ja Pudasjärveltä 120. Keränen toivoo Koillismaalle aluevaltuuston hallituspaikkaa tai aluevaltuuston varapuheenjohtajan paikkaa. Tiistaina Kerästen ovella Taivalkosken keskustassa oli vielä joulukranssi.
Taivalkoskelaisen Niilo Keräsen (kesk.) aluevaalien saalis oli 2028 ääntä. Niistä esimerkiksi Taivalkoskelta tuli 798, Oulusta 533, Kuusamosta 409 ja Pudasjärveltä 120.
Mainos
Iijokiseudun pelit

Pelaa Iijokiseudun digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä