Maaseutu
Maaseutuseurakunnilla on syytä ottaa lusikka kauniiseen käteen – "Onko Koillismaalla silloin itsenäisiä seurakuntia, seurakuntayhtymä vai yksi iso seurakunta?"

Maa­seu­tu­seu­ra­kun­nil­la on syytä ottaa lusikka kau­nii­seen käteen – "Onko Koil­lis­maal­la silloin it­se­näi­siä seu­ra­kun­tia, seu­ra­kun­ta­yh­ty­mä vai yksi iso seu­ra­kun­ta?"

09.10.2023 18:00
Tilaajille
"Täällä korvessa olen nyt onnellinen" – Syötteellä asuva Sinikka Konttinen on ylpeästi nykyajan rohkea emäntä, ja se on hänestä parasta

"Täällä kor­ves­sa olen nyt on­nel­li­nen" – Syöt­teel­lä asuva Sinikka Kont­ti­nen on yl­peäs­ti ny­ky­ajan rohkea emäntä, ja se on hänestä parasta

04.12.2022 18:39
Tilaajille
Katse maaseutuyrittäjien hyvinvointiin – "Yrittäjät voivat napata rusinoita pullasta Muutos-hankkeen tarjonnasta"

Katse maa­seu­tu­yrit­tä­jien hy­vin­voin­tiin – "Y­rit­tä­jät voivat napata ru­si­noi­ta pul­las­ta Muu­tos-hank­keen tar­jon­nas­ta"

24.08.2022 04:00
Tilaajille
Pudasjärven kylien turvallisuussuunnitelmat laadintaan – "Kyläyhdistys on turvallisuusteko jo olemassaolollaan"

Pu­das­jär­ven kylien tur­val­li­suus­suun­ni­tel­mat laa­din­taan – "Ky­läyh­dis­tys on tur­val­li­suus­te­ko jo ole­mas­sao­lol­laan"

19.08.2022 11:06
Tilaajille
Oodi rakkaille kylille – Pudasjärveltä kotoisin olevan Annamari Kemppaisen valokuvanäyttely nostaa maaseudun ihmiset valokeilaan

Oodi rak­kail­le kylille – Pu­das­jär­vel­tä ko­toi­sin olevan An­na­ma­ri Kemp­pai­sen va­lo­ku­va­näyt­te­ly nostaa maa­seu­dun ihmiset va­lo­kei­laan

04.08.2022 05:59
Tilaajille