Pankki
Asuntoluottojen määrä kasvoi Pudasjärven Osuuspankissa – yritysrahoitus hiljaista

Asun­to­luot­to­jen määrä kasvoi Pu­das­jär­ven Osuus­pan­kis­sa – yri­tys­ra­hoi­tus hil­jais­ta

Osuuspankin tulos nousussa edellisvuosista – Pertti Purola: " Luottoja onkin myönnetty nyt enemmän kuin edellisenä vuonna. Luottotappiot ovat matalalla tasolla. Meillä on ollut maksukykyisiä asiakkaita"

Osuus­pan­kin tulos nou­sus­sa edel­lis­vuo­sis­ta – ­Pert­ti Purola: " Luot­to­ja onkin myön­net­ty nyt enemmän kuin edel­li­se­nä vuonna. Luot­to­tap­piot ovat ma­ta­lal­la ta­sol­la. Meillä on ollut mak­su­ky­kyi­siä asiak­kai­ta"

Kun pan­kin­joh­ta­ja katosi – Pitäjän merk­ki­mies joutui liian tu­ka­laan ti­lan­tee­seen 1930-lu­vun alussa, kym­me­net lehdet kir­joit­ti­vat ta­pauk­ses­ta.

Korot pysyvät alhaalla aina vuoteen 2027 saakka, ennustaa Pudasjärven Osuuspankin toimitusjohtaja Pertti Purola

Korot pysyvät al­haal­la aina vuoteen 2027 saakka, en­nus­taa Pu­das­jär­ven Osuus­pan­kin toi­mi­tus­joh­ta­ja Pertti Purola