-

Vuok­rat­ta­va­na talo täynnä ta­ri­noi­ta – Hir­vas­kos­ken kar­ta­noa ke­hit­tä­neet Holm­strö­mit olivat monella tapaa ai­kaan­sa edellä

Tilaajille
Tilaajille
Pudasjärvi

Etusivun kuvassa monta sukupolvea: Elisa Laakso, Soili Kortetjärvi ja hänen lastenlapset Matilda ja Lyydia Kortetjärvi. Taustalla Hjalmar ja Anna-Maria Holmström.

Sisarukset Elisa Laakso ja Soili Kortetjärvi ovat laittaneet sukunsa omistaman kartanon majoitus- ja juhlatilakäyttöön.

Hirvaskosken kartanon voi vuokrata kokonaan tai puoliksi joko majoituskäyttöön tai juhlatilaksi. Lumisessa idyllissä tilaa riittää niin kartanon puolella kuin pihamaallakin. Retkeilyreitit ja kalavedet löytyvät lähistöltä.

Kartanoa on vuokrattu jo tovin aikaa, mutta koronapandemia on pitänyt varauskalenterissa tilaa. Nyt sisarukset kuitenkin uskovat ja toivovat, että majoituspalvelu lähtee kunnolla käyntiin.

Elisa Laakso esittelee mielellään kartanon ja kartanon herrojen ja rouvien elämää. Etualalla ruukin patruuna ja kartanonherra Herman Nordblad ja rouva Nordblad.
Elisa Laakso esittelee mielellään kartanon ja kartanon herrojen ja rouvien elämää.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.