Kesäkuvakisa: Osal­lis­tu Ii­jo­ki­seu­dun ke­sä­ku­va­ki­saan ja voita hienoja pal­kin­to­ja – Katso jat­ku­vas­ti täy­den­ty­vä ku­va­gal­le­ria

Mainos: Vielä ehdit hyö­dyn­tää ke­sä­tar­jouk­sem­me, tilaa Ii­jo­ki­seu­tu tästä!

Pu­das­jär­ven mes­ta­ruus­kil­pai­lu­jen tu­lok­sia

Pudasjärvi

Urheilutuloksia

N 100m (-3,9) 1) Amalia Riekki PudasjU 15,84, 2) Miila Puominen PudasjU 16,81, 3) Mari Laakkonen PudasjU 17,11.

N Pituus 1) Mari Laakkonen PudasjU 3,67.

N Kuula 1) Essi Parkkila PudasjU 8,97.

M 3000m 1) Antti Pohjanvesi PudasjU 11.03,84, 2) Jorma Puurunen PudasjU 12.55,27, Jyrki Holmström PudasjU DNS, Kari Jylhänlehto PudasjU DNS.

M Kolmiloikka Timo Vähäkuopus PudasjU. DNS

Kuula Juuso Moilanen ArcticA DNS.

P9 40m (-2,6) 1) Aaron Illikainen PudasjU 8,32, 2) Daniel Mattinen PudasjU 9,29.

P9 Pallonheitto 1) Daniel Mattinen PudasjU 18,59, 2) Aaron Illikainen PudasjU 17,03.

T9 40m (-1,8) 1) Vilma Kettunen PudasjU 8,00, 2) Reetamari Poijula PudasjU 8,02, 3) Elsi Holmström PudasjU 8,10, 4) Ninni Siekkinen PudasjU 8,79, 5) Sofia Aarni PudasjU 8,81, 6) Viena-Lotta Penttilä PudasjU 9,01.

T9 Pallonheitto 1) Ninni Siekkinen PudasjU 15,26, 2) Vilma Kettunen PudasjU 13,96, 3) Sofia Aarni PudasjU 12,15, 4) Elsi Holmström PudasjU 11,19, 5) Viena-Lotta Penttilä PudasjU 10,01, 6) Reetamari Poijula PudasjU 8,93.

T11 60m (-1,5) 1) Ellen Kumpula PudasjU 10,07, 2) Iiris Piri PudasjU 11,63, 3) Venla Penttilä PudasjU 12,45, Silja Majava PudasjU DNS.

T11 1000m 1) Iiris Piri PudasjU 4.30,53, Silja Majava PudasjU DNS.

T11 Pituus 1) Ellen Kumpula PudasjU 3,02, 2) Venla Penttilä PudasjU 2,69, 3) Iiris Piri PudasjU 2,54, Silja Majava PudasjU DNS.

P11 60m (-2,0) 1) Jonne Tuovila PudasjU 10,73, 2) Matias Aarni PudasjU 11,06, Jaspar Kellola RaahVe DNS.

P11 1000m 1) Matias Aarni PudasjU 5.32,84.

P11 Pituus 1) Jonne Tuovila PudasjU 3,30, 2) Matias Aarni PudasjU 3,16, Jaspar Kellola RaahVe DNS.

T13 60m (-1,8) 1) Amalia Riekki PudasjU 9,51, 2) Pihla Perttu PudasjU 9,69, 3) Miila Puominen PudasjU 10,19, Silja Alahäivälä PudasjU DNS, Kiia Kellola RaahVe DNS.

T13 1000m Kiia Kellola RaahVe DNS, Amalia Riekki PudasjU DNS, Silja Alahäivälä PudasjU DNS, Pihla Perttu PudasjU, DNF.

T13 Pituus 1) Pihla Perttu PudasjU 3,82, 2) Amalia Riekki PudasjU 3,81, 3) Miila Puominen PudasjU 3,51, Kiia Kellola RaahVe DNS, Silja Alahäivälä PudasjU DNS.

P13 60m (-2,3) 1) Aleksi Vuorma PudasjU 10,18.

P13 1000m 1) Aleksi Vuorma PudasjU 3.34,77.

P13 Kuula 1) Ante Oinas PudasjU 10,53, Aleksi Vuorma PudasjU DNS.

P15 100m Jaakko Parkkila PudasjU DNS.

P15 Pituus 1) Jaakko Parkkila PudasjU 3,70, 2) Aleksi Vuorma PudasjU 3,63.

P15 Kuula 1) Jaakko Parkkila PudasjU 7,60.