Iisakki Vil­la­geen luk­sus­ta­son jär­ven­ran­ta­mök­ke­jä ja laa­jen­nus Hotelli Iso-Syöt­teel­le – Juha Kuu­kas­jär­ven hank­keil­la vas­ta­taan mat­kai­li­joi­den vaa­ti­mus­ta­son nousuun

Lumo Lakesides Lodges järvenrantamökkien rakentaminen edistyy rivakkaa tahtia. Hanketta on rahoittanut Pohjois-Pohjanmaan Ely-keskus.

Rukan Iisakki Villageen valmistuu 12 kappaletta luksustason järvenrantamökkejä. Lumo Lakeside Lodges -rakennushanketta on rahoittanut Ely-keskus.
Rukan Iisakki Villageen valmistuu 12 kappaletta luksustason järvenrantamökkejä. Lumo Lakeside Lodges -rakennushanketta on rahoittanut Ely-keskus.
Kuva: Sanna Kantola

Kuusamon Rukan Iisakki Village -matkailukylä kasvattaa majoituskapasiteettiaan uusilla järvenrantamökeillä.

Hyvää juhannusta!

Lue Iijokiseutu Digiä _1. kk vain 1 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat ja videot Uutiset sähköpostiisi Tilaajaedut Pelit
Mainos
Iijokiseudun pelit

Pelaa Iijokiseudun digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä