Ii­jo­ki­seu­dun jakelu myö­häs­sä Postin ja­ke­lu­alueil­la

2.4.2025 ilmestyneen Iijokiseudun paperilehden jakelussa on viivästyksiä Postin jakelualueella.
2.4.2025 ilmestyneen Iijokiseudun paperilehden jakelussa on viivästyksiä Postin jakelualueella.
Kuva: Martta Oinas-Panuma

Tänään 2.4.2025 ilmestyneen Iijokiseudun paperilehden jakelu on myöhässä Postin jakelualueilla.

Postin jakelussa olevia Iijokiseutuja ei pystytä jakamaan keskiviikkona, koska lehdet eivät ole ehtineet kuljetukseen ajoissa.

Syynä jakelun viivästymiseen on ongelma tuotannossa. Painon tuotanto myöhästyi useita tunteja normaalista aikataulusta, ja kaikkia lehtiä ei saatu kuljetuksiin mukaan.

Posti jakaa lehdet seuraavana mahdollisena jakopäivänä. Varhaisjakelussa olevat Iijokiseudut on pystytty jakamaan normaalisti.

Iijokiseudun verkon sisältö ja näköislehti ovat kaikille avoinna ilman kirjautumista keskiviikkona ja torstaina. Lisäksi paperista Iijokiseutua on nippuina jaossa Pudasjärven ABC:n ja Nesteen jakelutelineissä.

Kaikkiin Iijokiseudun tilauksiin kuuluu digilukuoikeus. Tilaajat pääsevät lukemaan kaikkea Iijokiseudun verkon sisältöä sekä näköislehteä milloin vain.

Jos et vielä ole ottanut digisisältöjä käyttöön ja aktivoinut Kaleva Media -tunnusta, apua digin käyttöön löydät täältä:

Tervetuloa ottamaan käyttöön lehtitilauksesi digisisällöt!

Mainos
Iijokiseudun pelit

Pelaa Iijokiseudun digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä