Joko luit: Pu­das­jär­ven kau­pun­gin­joh­ta­ja Tomi Timonen mil­joo­na­luo­kan sääs­töis­tä: "Nä­ky­mät ovat muut­tu­neet no­peas­ti huo­nom­paan suun­taan"

Katso kuvat: Pe­rin­tei­nen jou­lun­avaus Pu­das­jär­ven torilla valaisi pimeän illan joulun värein – katso ku­va­gal­le­ria

Mainos: Tutustu Iijokiseutu Digiin eurolla kuukausi - tilaa tästä

Vertaistukiryhmät
Muistisairaus vaikuttaa parisuhteeseen – "Se on usein elämän pisin ja merkityksellisin suhde, jonka perusta on vuorovaikutus"

Muis­ti­sai­raus vai­kut­taa pa­ri­suh­tee­seen – "Se on usein elämän pisin ja mer­ki­tyk­sel­li­sin suhde, jonka perusta on vuo­ro­vai­ku­tus"

12.11.2022 08:45
Tilaajille
Muistipariskunnat saavat porinoista iloa ja hyötyä –  Liepeessä kokoontuu pariskuntien vertaistukiryhmä, yhdistävä tekijä on muistisairaus

Muis­ti­pa­ris­kun­nat saavat po­ri­nois­ta iloa ja hyötyä – Lie­pees­sä ko­koon­tuu pa­ris­kun­tien ver­tais­tu­ki­ryh­mä, yh­dis­tä­vä tekijä on muis­ti­sai­raus

12.11.2022 05:00
Tilaajille